Naše služby

Nabízíme odborné konzultace, vzdělávání v celé škále cílových skupin (od žáků přes učitele, rodiče,  management škol až po zřizovatele) i v celé škále forem (od přednášek přes workshopy, zážitkové učení až po sebezkušenostní výcviky), koučování a průvodcování škol na cestě za lepší vztahovou kulturou, vlastní mediace sporů a odbornou supervizi Vaší školní mediační praxe. Věnujeme se také osvětové činnosti a propagaci tématu školní mediace, založené na poctivé a průběžné evaluaci. Naší základní hodnotou je kvalita práce a orientace na potřeby klienta. 

Jsme akreditovanou vzdělávací institucí v rejstříku MŠMT

Hledáte mediátora pro řešení konfliktu ve škole?

Řešíte-li ve své škole konflikt, který v čase narůstá a nevíte si s ním rady, můžeme Vám pomoci. 

Základním předpokladem je ochota stran sporu řešit konflikt prostřednictvím mediace. 

Mediaci lze zrealizovat osobně (u Vás na místě či v některé z našich kanceláří), ale také online. Jedno mediační setkání obvykle trvá od 2 - 3 hodin, někdy je nezbytné setkání zopakovat. Cena za mediační setkání se pohybuje mezi 3.000 Kč - 5.000 Kč v závislosti na jeho délce, místě realizace a počtu zainteresovaných. 

Máte-li zájem o služby externího mediátora, kontaktujte nás na info@skolnimediace.cz. Profily mediátorů našeho týmu najdete zde

Chcete se stát školním mediátorem? 

Máte-li zájem stát se školním mediátorem (nebo chcete takového mediátora zajistit pro svou školu), možnosti jsou následující. 

Základním předpokladem je Vaše ochota a chuť se vzdělávat a rozvíjet v oblasti komunikačních kompetencí :). Poté záleží na tom, zda jste mediační nováčci, nebo zda už máte základní výcvik v mediaci za sebou a rádi byste se dovzdělali v oblasti školní mediace. 

Všechny naše výcviky a kurzy ve školní mediaci jsou akreditovány u MŠMT v rámci DVPP. 

Jste mediační nováčci? 

V takovém případě můžete zvolit výcvik ve školní mediaci, který obsahuje jak obecné dovednosti mediátora, tak i specifika interní mediace včetně její implementace do života Vaší školy. Výcvik sestává z 80 - 100 hodin výuky a otevíráme jej obvykle 2x ročně (jaro, podzim). V případě zájmu ze strany sboroven či více škol realizujeme výcviky také formou letní školy. Vzdělávání probíhá v menší skupině a má sebezkušenostní charakter. Je založeno na zážitkové pedagogice a bohaté tréninkové praxi. Aktuálně vypsané výcviky najdete zde

Absolvovali jste již základní mediační výcvik v rozsahu 80 - 100 hodin? 

Pokud ano, bude Vám stačit nástavbový kurz zaměřený čistě na školní mediaci a její implementaci. Kurz sestává ze 40 hodin výuky a otevíráme jej obvykle 1x ročně na podzim. Vzdělávání probíhá v menší skupině, je založeno na zážitkové pedagogice a čerpá z konkrétních kazuistik ze školního prostředí. Aktuálně vypsané kurzy najdete zde

Máte zájem o zavedení (peer) mediace do života školy?

Máte-li zájem o komplexní program Mediace ve škole se zapojením žáků v rolích peer-mediátorů, postupovat lze různými cestami. Zavedení programu je vždy individuální a vychází z potřeb, situace a možností dané školy. Program je obvykle dvouletý a skládá se z několika konzultačních, mnoha vzdělávacích, ještě více tréninkových a také spousty projektových aktivit. Obsahuje průvodcování a supervidovanou praxi. Aby byl program funkční, zahrnuta je do něj celá škola - od vedení přes učitele, rodiče i žáky. Angažmá zřizovatele je více než vítané :). Každá cílová skupina je zapojena jiným způsobem a v jiném rozsahu - od účasti na jedné přednášce až po více než stohodinový sebezkušenostní mediační výcvik. Základním předpokladem je motivace vedení školy. 

Jste rodič, žák či pracovník školy a zaujal Vás program Mediace ve škole? 

Informujte o nás vedení Vaší školy. V případě, že si nejste jistí, zda máte pro tento krok dost informací, ozvěte se nám a my Vám pomůžeme se v programu více zorientovat. 

Jste zřizovatel, ředitel či zástupce ředitele a rád byste ve své škole program zavedl? 

Ozvěte se nám a domluvíme se na možnostech a podmínkách spolupráce. 

Chcete školně-mediační a peer-mediační ochutnávku? 

Školní mediace Vás zaujala, ale rádi byste se nejdříve dozvěděli víc o jejich specificích

Nabízíme Vám úvodní informační ochutnávku o školní a peer-mediaci, a to buď prezenčně anebo online formou webináře. 

Úvodní ochutnávkový - informační kurz Školní a peer-mediace - možnosti a limity 

Kurz Vás seznámí se základy školní a peer-mediace. Jak probíhá? Jaká má omezení? Jaké jsou podmínky a předpoklady pro její fungování? Jak vypadá na českých školách? Co škole přináší? Jsou nějaká riziková místa při její implementaci? Pokud ano, jak s nimi pracovat? Je školní mediace vhodná právě pro naši školu? A další odpovědi na dalších mnoho otázek :). 

Kurz je zpravidla 4 - 8 hodinový, ale lze jej uzpůsobit na míru Vašim potřebám. Je veden formou přednášky či kombinací přednášky a zážitkového workshopu - dle časové dotace a preferencí školy. Konat se může přímo na Vaší škole nebo po naplnění kapacity otevřeného kurzu. 

Kurz je akreditován u MŠMT v rámci DVPP. 

Webinář O školní mediaci stručně :)

Webinář je 2 hodinový a nabízí základní vymezení mediace a školní mediace hravou přednáškovou formou. Výhodou je možnost účasti  velkých týmů školy najednou ve flexibilních časech. 

V případě zájmu se nám ozvěte

Hledáte supervizi / konzultaci pro svou mediační praxi ve škole? 

Působíte jako školní mediátor? 

V pomáhajících profesích, kam lze práci ve škole bezpochyby zařadit, je supervize nezbytným předpokladem kvality práce i prevencí syndromu vyhoření. Odborná supervize Vám umožní náhled na Vaši mediační práci, pomůže se složitými kauzami a podpoří Vás při implementaci mediačních prvků do běžného života školy. 

Potřebujete podporu před startem? 

V případě, že zatím mediační praxi ve škole nemáte, ale rádi byste se na ni více připravili, můžete využít konzultace. Rádi Vám pomůžeme s přípravou na tuto specifickou roli a podělíme se o naše zkušenosti z terénu. 

Máte-li o supervizi  či konzultaci zájem, ozvěte se nám.  

Aktuální nabídka výcviků mediace pro učitele i kurzů pro mediátory na Školní mediátor.CZ