Naše služby

Nabízíme odborné konzultace, vzdělávání v celé škále cílových skupin (od žáků přes učitele, rodiče,  management škol až po zřizovatele) i v celé škále forem (od přednášek přes workshopy, zážitkové učení až po sebezkušenostní výcviky), koučování a průvodcování škol na cestě za lepší vztahovou kulturou, vlastní mediace sporů a odbornou supervizi Vaší školní mediační praxe. Věnujeme se také osvětové činnosti a propagaci tématu školní mediace, založené na poctivé a průběžné evaluaci. Naší základní hodnotou je kvalita práce a orientace na potřeby klienta. 

Jsme akreditovanou vzdělávací institucí v rejstříku MŠMT

Hledáte mediátora pro řešení konfliktu ve škole?

Řešíte-li ve své škole konflikt, který v čase narůstá a nevíte si s ním rady, můžeme Vám pomoci. 

Základním předpokladem je ochota stran sporu řešit konflikt prostřednictvím mediace. 

Mediaci lze zrealizovat osobně (u Vás na místě či v některé z našich kanceláří), ale také online. Jedno mediační setkání obvykle trvá od 2 - 3 hodin, někdy je nezbytné setkání zopakovat. 

Máte-li zájem o služby externího mediátora, kontaktujte nás na info@skolnimediace.cz. Profily mediátorů našeho týmu najdete zde

Chcete absolvovat výcvik a stát se školním mediátorem? 

Máte-li zájem stát se interním školním mediátorem (nebo chcete takového mediátora zajistit pro svou školu), možnosti jsou následující. 

Základním předpokladem je Vaše ochota a chuť se vzdělávat a rozvíjet v oblasti komunikačních kompetencí :). Poté záleží na tom, zda jste mediační nováčci, nebo zda už máte základní výcvik v mediaci za sebou a rádi byste se dovzdělali v oblasti školní mediace. 

Všechny naše výcviky a kurzy ve školní mediaci jsou akreditovány u MŠMT v rámci DVPP. 

Jste "mediační nováčci"? 

V takovém případě můžete zvolit výcvik ve školní mediaci, který obsahuje jak obecné dovednosti mediátora, tak i specifika interní mediace včetně její implementace do života Vaší školy. Výcvik sestává z 80 - 100 hodin výuky a otevíráme jej obvykle 2x ročně (jaro, podzim). V případě zájmu ze strany sboroven či více škol realizujeme výcviky také formou letní školy mediace. Vzdělávání probíhá v menší skupině a má sebezkušenostní charakter. Je založeno na zážitkové pedagogice a bohaté tréninkové praxi. Aktuálně vypsané výcviky najdete zde

Absolvovali jste již základní mediační výcvik v rozsahu 80 - 100 hodin? 

Pokud ano, bude Vám stačit nástavbový kurz zaměřený čistě na školní mediaci a její implementaci. Kurz sestává ze 40 hodin prezenční výuky a otevíráme jej obvykle 1x ročně na podzim. Vzdělávání probíhá v menší skupině, je založeno na zážitkové pedagogice a čerpá z konkrétních kazuistik ze školního prostředí. Aktuálně vypsané kurzy najdete zde

Máte zájem o zavedení mediace do života školy?

Program Mediace ve škole je dvouletý a skládá se z několika konzultačních, mnoha vzdělávacích, ještě více tréninkových a také několika projektových aktivit. Obsahuje průvodcování a supervidovanou praxi. Aby byl program funkční, zahrnuta je do něj celá škola - od vedení přes učitele, rodiče i žáky. Angažmá zřizovatele je více než vítané :). Každá cílová skupina je zapojena jiným způsobem a v jiném rozsahu - od účasti na jedné přednášce až po více než stohodinový sebezkušenostní mediační výcvik. 

Základním předpokladem je motivace vedení školy

Máte-li zájem o komplexní program Mediace ve škole se zapojením žáků v rolích peer-mediátorů, postupovat lze několika cestami. 

Jste rodič žáka, žák, student či pracovník školy a zaujal Vás program Mediace ve škole? 

Informujte o nás vedení Vaší školy. V případě, že si nejste jistí, zda máte pro tento krok dost informací, ozvěte se nám a my Vám pomůžeme se v programu více zorientovat. 

Jste zřizovatel, ředitel či zástupce ředitele školy a rád byste ve své škole program zavedl? 

Ozvěte se nám a domluvíme se na možnostech a podmínkách spolupráce. 

Úvodní kurz alias ochutnávka školní a peer-mediace 

Školní mediace Vás zaujala, ale rádi byste se nejdříve dozvěděli víc o jejich specificích

Nabízíme Vám úvodní ochutnávkový - informační kurz Školní a peer-mediace - možnosti a limity, který Vás seznámí se základy školní a peer-mediace. Jak probíhá? Jaká má omezení? Jaké jsou podmínky a předpoklady pro její fungování? Jak vypadá na českých školách? Co škole přináší? Jsou nějaká riziková místa při její implementaci? Pokud ano, jak s nimi pracovat? Je školní mediace vhodná právě pro naši školu? A další odpovědi na dalších mnoho otázek :). 

Kurz je zpravidla 4 - 8 hodinový, ale lze jej uzpůsobit na míru Vašim potřebám. Je veden formou přednášky či kombinací přednášky a zážitkového workshopu - dle časové dotace a preferencí školy. Konat se může přímo na Vaší škole nebo po naplnění kapacity otevřeného kurzu. 

Kurz je akreditován u MŠMT v rámci DVPP. 

Možností je také webinář, který je cca 2 hodinový. Výhodou je možnost účasti i velkých týmů školy najednou. 

V případě zájmu se nám ozvěte

Hledáte supervizi pro svou mediační praxi ve škole? 

Pracujete jako školní interní mediátor? 

V pomáhajících profesích, kam lze práci ve škole bezpochyby zařadit, je supervize nezbytným předpokladem kvality práce i prevencí syndromu vyhoření. Odborná supervize Vás umožní náhled na Vaši mediační praxi, pomůže se složitými kauzami a podpoří Vás při implementaci mediačních prvků do běžného života školy. Máte-li o supervizi zájem, ozvěte se nám.  

Aktuální nabídka výcviků mediace pro učitele i kurzů pro mediátory na Školní mediátor.CZ